Od Lucíka jsem dostala tento nádherný banner za účast v bleskovce na jejím blogu. Děkuji moc :-)
Všem děkuju za tipy, už jsem dostatečně inspirovaná. No včera večer jsem se nudila a tak jsem udělala dvě signatury. Jednu s Larou a DG (obrázek by The Glue) a druhou s Larou z LC & GoL. Upozorňuji že to jsou moje první signatury takže nic moc extra a navíc mi přijdou moc veliké takže když je použijete tak je můžete i zmenšit. Opět moje pravidlo - nevydávat za své, uvádět zdroj! Plná velikost po rozkliknutí obrázku.
Áno, neuvěřitelně růžová záležitost, ale docela se mi wallpaper líbí tak snad se bude líbit i vám. Nejspíš vám přijde odfláknutý, dělala jsem ho necelou půlhoďku. Jo mimochodem - na wallu nejsou obrázky od mě, jsou od ní.
Plná velikost po rozkliknutí obrázku.
...sakra, nazvala bych to radši new info/ for me :D :D :D
Od mého skvělého SB Jeanette jsem dostala tento nádherný banner a navíc mi Žanett napsala k mému bločku nádherný komentář který si tu musím prostě zveřejnit :-). Opravdu moc děkuju (za oboje samozřejmě xD)!!!
Blog about: Tomb Raider, Twilight sága
Proč na její blog chodím: Kaki má zajímavé články, píše poutavě a vždy se tam dozvím něco nového. Navíc je značně zručná v programu Adobe PhotoShop, takže na její blog zavítám už jen kvůli jejímu nádhernému designu. Navíc je to moc milá holka, když potřebuju, pomůže mi a vůbec ji mám hrozně moc ráda. Každý její komentář mi udělá obrovskou radost.
Proč byste měli její blog navštívit vy: Rozhodně už jen proto, abyste si prohlédli její nádhernou grafickou tvorbu.
Skupina: Elite (můj blog pravidelně navštěvuje, čte články, píše komentáře a je to dobrá kamarádka)
ještě jednou veliké díky!
Jedná se o ikonku složky. Místo té ošklivé žluté tam budete mít tuto krásnou s LC z GoL xD (no vlastně ona je to přebarvená Legend ale to nevadí, stejně je krásná :-)). Nastavíte jí tak, že kliknete ptm na složku a dáte "vlastnosti", potom "přizpůsobení" (nevím jak vy, ale já tam mám napsáno přispůsobení xD), a dole dáte "změnit ikonu", potom nahoře dáte procházet (nebo tak nějak xD) a najdete si tu ikonku tam kde jste si ji uložili, kliknete na OK a je to! :-)
→DOWNLOAD←
Nejsou úplně nejnovější ale mám takový pocit, že je tu ještě nemám, takže tady jsou:
Opravdu krásný mód pro XNA Lara, Lara tam vypadá opravdu dobře. Hned bych si v XNA hrála xD, ale bohužel mě prográmek opět zlobí, nechce fungovat :(.
→Download←
Opravdu nádherný banner (za spřátelení) jsem dostala od Pink Sun, děkuji moc, hrozně se mi líbí :-)
Děkuju za spřátelení :) no a tady ode mě máte menší dárečky, snad se budou líbit :-) (omlouvám se že to tak trvalo)
Pro Luc!nku:
Pro Razziho
Od Lary Croft 81 jsem doslata diplomek (společný) za to, že jsem jí pomohla s TR Anniversary, díky moc! :-)
Od mého nového sb Luc!nky jsem dostala krásný diplomek, díky moc! :-) Ode mě dostaneš banner v nejbližší době (momentálně nemám přístup k Adobe PS);)
Dva nové atworky xD. Na prvním je Totec, na druhém potom boss Chompy.
opět nic nového xD
Jedná se o fanouška který si říká TRKO. A naprosto nechápu jak to dělá protože tyto videa jsou neskutečná! Opravdu báječná! Stojí za to se na ně podívat a možná vám stejně jako mě spadne čelist :D.
Od mého skvělého sb Lucíka jsem dostala krásnou ikonku (nebo stampku či co, nevím jak se tomu řiká xD), děkuju moc :-)
Snad se vám bannery za spřátelení budou líbit :-).
Pro Pink Sun:
- skoro všichni ti dělají bannery s Larou a Kurtisem z AoD xD no tak já radši udělala s Larou z TRU aby byla nějaká změna :D :D :D
pro Veru Croft:
-ty jsi chtěla myslím diplom a na něj Laru z AoD. Já bohužel diplomy za spřátelení nedělám, dělám jenom bannery tak doufám že budeš spokojená "jen" s bannerem xD xD xD.
pro Wiwi:
- tady je problém že já neumím tvořit s ničím jiným než s Tomb Raider xD, s Twilightem nemám zkušenosti, takže se ti banner asi nebude líbit. No ale je to první tvorba a myslím že.... docela odfláknutá. Tak snad se bude líbit xD.
Parodie která mi prostě vyrazila dech! Není to určitě nic nového ale za shlédnutí to stojí. Hlavní roli si tu ale nezahraje Lara, nýbrž její bratr tlustý "Larry" :D (ještě že je Lara jedináček xD)
Na TRChronicles jsem objevila nový render jednoho z hlavních bossů v LC&GoL. Uuuu ošklivá příšerka, nerada bych ji potkala xD.
○ POČÍTAČ: Windows XP / Vista
○ HARDDISK: 9.9 GB volného místa na disku
○ HARDDISK: 9.9 GB volného místa na disku
○ GRAF. KARTA: NVIDIA GeForce 6800GT / ATI 1800XT
○ Myš
○ Klávesnice
(opravdu jen ty nejzákladnější a minimální xD)
INFORMACE:
Datum vydání: 2006 (v ČR 7.5. 2006)
Žánr: Akční
Konzole: PC, PS2, PSP, XBox
Výrobce: Crystal Dynamics
Distributor: Eidos Interactive
Multiplayer: ne
RECENZE:
Ať si říká kdo chce co chce, série Tomb Raider v žádném případě nedefinovala žánr third-person Akce. To, že jej proslavila, je neoddiskutovatelný fakt, ale pamětníci moc dobře vědí, že prsatou herní verzi Indiana Jonese předběhla ve své době geniální, revoluční a často přehlížená pecka Fade to Black. Díky svému zpracování, rozmanitým herním lokacím, plošinovkovým prvkům i kombinaci akce a zapeklitých hlavolamů se ovšem série Tomb Raider stala opravdovou legendou. A tak jsme se neustále dočkávali dalších a dalších pokračování, až jsme se dočkali herní verze přísloví "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne". Poslední díl s podtitulem Angel of Darkness se stal definitivním debaklem a se slečnou Croft to šlo strmě z kopce. Chyb posledního dílu si však byl vědom i vydavatel Eidos, a tak nahradil dlouholeté tvůrce série Core Design neméně zkušeným týmem Crytal Dynamics.
Z grafického hlediska jde tedy o více, než jen o konverzi na výkonnější systém. Navíc v sobě Legend skrývá opravdu nevídaný počet grafických detailů.
A jak to sličné dobrodružce pomohlo? Tak první čeho si na Lara Croft Tomb Raider: Legend (dále jen Legend) všimnete, je diametrálně odlišný design úrovní. Levely jsou (především oproti původní pentalogii) daleko lineárnější, vždy s jasně vyznačenou cestou. Nikdy se vám tedy nestane, že byste zabloudili. A nezáleží přitom, jestli se právě pohybujete v zasněženém prostředí hornatého Kazachstánu, či po střechách
japonské metropole Tokia, vždy přesně víte kudy a kam se vydat. Veteráni TR série sice budou dosti pravděpodobně tímto faktem do jisté míry znechuceni, ale díky nápaditému ztvárnění jednotlivých levelů snad i větší než velkou porci linearity tvůrcům prominou. Oproti předchozím dílům je však prostředí daleko více interaktivní.
Často se vám například stane, že na první pohled bezpečně vypadající římsa se již při letmém dotyku s horními končetinami sličné archeoložky zřítí do nebezpečných hlubin. Takovýchto nemilých překvapení vás při hraní Legend čeká daleko více. Při soubojích s nepřáteli budete například schopni využít i jednorázovou interakci s nejbližším okolím ve svůj prospěch a k rychlé eliminaci dotírajících nepřátel. Pohybuje se například duo nebezpečně vypadajících členů mafie pod masivní LCD obrazovkou? V tom případě není nic jednoduššího, než několika výstřely sestřelit obrazovku přímo na hlavy obou protivníků.
Legend se nese v daleko akčnějším duchu, než všechny předešlé díly. Bohužel však akční část hry nepůsobí s adventurním zbytkem příliš kompaktně. Obvyklý kontakt s bandou nepřátel vypadá takto: po přešplhání hornatého úpatí, přeskákání obrovské propasti pomocí nepříliš stabilně vypadajících lián, se dostanete na palouček plný po zuby ozbrojených gangsterů. Celá lokace je neprodyšně uzavřená a jediný klíč k následovanému postupu je přímá likvidace všech přítomných nepřátel. Chápete? Po celou hru jsem nenarazil na jediného osamoceného žoldáka, vždy potkáte početné skupiny nepřátel a v devadesáti procentech jste přímo nuceni k jejich přímé likvidaci. Žádná jiná možnost obvykle neexistuje. Tvůrci do hry implementovali i dnes tolik populární bullet-time. Jeho význam je však prakticky nulový i díky tomu, že se dá zpomalení času použít jen při určitých kombech, ne příliš často používaných. Účinnost také není bůhvíjak závratná, jen nepřátelé, vybavení neprůstřelnými štíty, se vám díky zpomalenému přeskakování budou likvidovat o něco málo pohodlněji.
Schopnosti Lary Croft se oproti minulému zjevení dočkaly menší revize. Zachycování se říms, přeskakování různorodých překážek i další schopnosti, známé z předešlých dílů série TR, jsou v Legend zpět. Nově je Lara vybavena jakýmsi kotvícím jojem, díky kterému je schopná přitahovat jinak nedostupné či vzdálené objekty, nebo sama sebe zhoupnout přes propast čii jinou nepřekročitelnou překážku. Šikovné.
Vášeň miss Croft pro motorová vozidla, zastupuje v Legend zábavná jízda na motorce značky Ducati (také máte ve hrách rádi skrytou reklamu?). Tato závodní minihra vás sice zabaví na delší dobu, než byste sami čekali, ale jistá zklamání z jejího zpracování popřít nemůžu. Ať se proháníte po vyschlé poušti či zasněžených tundrách, tak se v žádném případě nejedná o regulérní tratě. Pouze o nepříliš rozlehlé koridory, které vás neustále nutí hnát se dál a dál.
Příběh se nese spíše v duchu filmových zpracování příběhů Lary Croft, než jako nástupce kultovní herní série. Hrabství atraktivní archeoložky bylo též upraveno podle filmové verze Simona Westa, včetně jeho osazenstva. Nakolik stravitelné to bude pro zaryté fanoušky letité herní série, nedokáži odhadnout. Video-sekvence jsou však naštěstí většinou zábavné a posouvají příběh mílovými kroky kupředu. Dokonce obsahují interaktivní vložku v podobě nutnosti namačkání posloupné tlačítkové kombinace ve stylu Resident Evil 4.
Co se týče herního prostředí, neodpustím si poznámku na nepoměr interiérů a exteriérů. Zatímco otevřený prostor je v Legend spíše vzácností, uzavřených lokací si užijete až až. K Legend by se hodilo napsat i jednoduchou rovnici : každá druhá místnost = nová hádanka. Naštěstí nejsou hlavolamy natolik obtížné jako v předešlých dílech a obvykle je to nejlehčí řešení také tím správným. Výjimky by se sice našly, ale rozhodně ne v hojnějším počtu. K rychlému vyřešení všech hádanek dosti (a možná i příliš) napomáhá sekundární funkce dalekohledu, díky které hned zjistíte, zda je ten či onen herní předmět možné využít k postupu nebo se jedná o nějaký mechanismus a podobně. Herní stránka, byť obsahuje výše jmenované chyby a nesrovnalosti, je ale hnacím motorem celého Legend. Hratelnost je téměř pořád na špičkové úrovni, čemuž napomáhá i absence jakéhokoli většího počtu hluchých míst.
Zbývá tedy technická stránka. V souvislosti s verzí pro Xbox 360 vás nejvíce bude jistě zajímat vizuální podoba Legend. V tomto ohledu jsem rozhodně zklamán nebyl. Oproti verzi pro původní Xbox a PS2 obsahuje X360 verze daleko více detailů, plynulejší animaci a lepší viditelnost. Při bližším prozkoumání textur jsem opravdu vysloveně zíral, kolik detailů taková obyčejná zeď může skrývat. Z grafického hlediska jde tedy o více, než jen o konverzi na výkonnější systém. Navíc v sobě Legend skrývá opravdu nevídaný počet grafických detailů. Například stoupající dým z nažhavených zbraní vypadá opravdu efektně. Pokud budete prolézat s populární archeoložkou zaprášené katakomby, tak si při bližším prozkoumání její tváře všimnete i viditelných šmouh. Naopak, vrhnete-li slečnu Croft do libovolné vodní plochy, budete za svoji "snahu" odměněni pohledem na stékající kapky do výstřihu půvabné dobrodružky. Postava Lary Croft je v tomto ohledu natolik detailní, že vidíte dokonce i jednotlivé póry na pokožce - velmi působivé. Připočtěte k tomu ještě větší počet odlesků, vodu vytvořenou pomocí pixel shadingu 3.0 a dostanete jasnou odpověď na otázku, jak se nám Legend líbí.
Co se technické stránky týče, tak největší problém, týkající se tohoto tématu, se v souvislosti se sérií Tomb Raider vždy skloňoval jako pojem bugy. Byť to tak na první pohled nevypadá, tak tohoto problému není ušetřen ani Legend. Špatná detekce kolizí a následné zasekávání o textury je problém, na který jsme si v sérii Tomb Raider v podstatě i přes jeho nepříjemnost zvykli. To, že se v Legend objevuje v hojnější míře, než bych v podání Crystal Dynamics čekal, je nakonec taky ještě fakt, který se ve finále dá překousnout. To, že Legend obsahuje bugy, které znemožňují dohrání hry z vámi uložené pozice, je však pro mě naprosto fatální a nepřípustné. V pátém a šestém levelu se tyto bugy vyskytují v hojnější míře než je zdrávo a restartování úrovně je přitom tím nejméně radikálním prostředkem k dočasnému vyřešení problému. Osobně se mi při souboji s vodním bossem v levelu King Arthur's Tomb stalo, že znehybněly klece, které slouží k likvidaci obřího protivníka a postup hrou tak nebyl možný. Restart levelu navíc nepomohl a já jsem pak musel hrát celou, opakuji CELOU hru znovu od začátku. Poté se sice tento problém neopakoval, ale zajisté nemusím zdlouhavě popisovat, jaké reakce ve mě tento bug vyvolal. V tomto směru jsou PC hráči díky přítomnosti opravných patchů oproti konzolistům neuvěřitelně zvýhodněni. Osobně doufám, že se pomocí služby Xbox Live bude v budoucnu moci na Legend též opravný patch stáhnout. V současné době tomu tak však není. Z počátku jsem se rozhodoval, zda ohodnotím Legend 80 či dokonce 85%. Po kontaktu se zmiňovaným bugem však moje sympatie ke hře oprávněně ochladly a výsledné hodnocení je vzhledem ke zohlednění přítomnosti bugů naprosto nejvyšší možné. Legend je o mnoho povedenější než jeho přímý předchůdce a nebýt naprosto fatálních chyb (které zásadním způsobem ztěžují dohrání hry), jednalo by se o jeden z největších comebacků herní scény.
Další názor - Ondřej Zach
Tomb Raider: Angel of Darkness znamenal odklon od zažitého schématu a přinesl mnoho prvků z adventure her. Hra budovala atmosféru zejména na filmovém pojetí příběhu s četnými in-game záběry, to vše na úkor herní volnosti. Zhruba v polovině hry nastal zlom, kdy rafinovanost hádanek dokázala příjemně překvapit. Koncept zkrátka nebyl špatný, nicméně na neúspěchu a výsledném zklamání hráčů se nakonec podepsalo nepovedené ovládání, nedořešená interakce s předměty a nedostatečné testování. Tím se (a možná že bohužel) zavřeli dveře k jakémukoliv experimentování a tak se nový díl vrátil do starých kolejí. Máme tu před sebou hru s četným skákáním, ručkováním, ale i střílením a samozřejmě hádankami. Délka hry sice nemusí potěšit, hru více hráčů asi nikdo neočekával, každopádně pokud jde o zábavu, u hraní jsem se rozhodně nenudil. Z mého pohledu je Legend vydařeným titulem.
Tomb Raider: Angel of Darkness znamenal odklon od zažitého schématu a přinesl mnoho prvků z adventure her. Hra budovala atmosféru zejména na filmovém pojetí příběhu s četnými in-game záběry, to vše na úkor herní volnosti. Zhruba v polovině hry nastal zlom, kdy rafinovanost hádanek dokázala příjemně překvapit. Koncept zkrátka nebyl špatný, nicméně na neúspěchu a výsledném zklamání hráčů se nakonec podepsalo nepovedené ovládání, nedořešená interakce s předměty a nedostatečné testování. Tím se (a možná že bohužel) zavřeli dveře k jakémukoliv experimentování a tak se nový díl vrátil do starých kolejí. Máme tu před sebou hru s četným skákáním, ručkováním, ale i střílením a samozřejmě hádankami. Délka hry sice nemusí potěšit, hru více hráčů asi nikdo neočekával, každopádně pokud jde o zábavu, u hraní jsem se rozhodně nenudil. Z mého pohledu je Legend vydařeným titulem.
(zdroj: bonusweb.idnes.cz)
• Název: Tomb Raider V: Chronicles
• Vývojář: Core Design
• Vydavatel: Eidos Interactive
• Datum vydání: 24. listopadu 2000
• Platformy: PC, Mac, PlayStation, PSP, Sega Dreamcast
• Žánr: akční adventura
Na konci čtvrtého dílu vidíme Laru, jak je pohřbena za živa ve velké pyramidě v Egyptě a je tudíž předpokládana za mrtvou. V sídle Croft Manor se proto sejdou její kolegové a přátelé, aby jí vzdali úctu a zavzpomínaly na Lařiny dřívější dobrodružství. Ve formě flashbacků s Larou prožijeme 4 z jejích adventur, konkrétně honbu za kamenem mudrců v Římě, ponor do hlubin moře u pobřeží Ruska při hledání Kopí osudu, návštěvu Irska za jejích mladých let a setkání s démonickými silami a 'vloupačku' do hi-tech korporátní budovy pro znovuzískání artefaktu Iris. Ačkoliv Lařin osud i po převyprávění všech příběhů stále není znám, ke konci hry vidíme i jejího bývalého mentora Wernera Von Croye, který najde Lařin batůžek, ale žádné tělo. Předpokládá tedy že je naživu a vítězoslavně prohlásí, že jí našli.
Z grafické stránky toho zde moc nového nenajdeme (jedině tak nové Lařiny outfity) a engine hry je téměř totožný jako předchozí díl. Přibyly zde ale 3 nové mechaniky - chůze na vodorovném laně, houpání / točení na vodorovných tyčích a salto vpřed z úzkých míst.
Ke hře později nevyšlo žádné rozšíření či jiné DLC. V základním balení se hrou byl ale obsažen Level Editor, pomocí něhož si hráči mohou vytvářet vlastní levely a hru si tak dle své libosti obohatit nebo vytvořit zcela nový příběh, který lze sdílet s ostatními.
Tomb Raider V: Chronicles lze spustit i na novějších systémech Windows a Mac, k dispozici jsou i různé modifikace, např. úprava pro širokoúhlé monitory, změna vzhledu postav a další. Módy lze stáhnout například na stránce core-design.com.
• Název: Tomb Raider IV: The Last Revelation
• Vývojář: Core Design
• Vydavatel: Eidos Interactive
• Datum vydání: 22. listopadu 1999
• Platformy: Windows, Mac, PlayStation, PSP, Sega Dreamcast
• Žánr: Akční adventura
Ve čtvrtém pokračování se s již ostřílenou hrdinkou Larou Croft vrátíme k jejím kořenům a začátkům její archeologické profese. Příběh začíná v roce 1984, kde poprvé spatříme mladou Laru s jejím mentorem Wernerem Von Croyem, kde spolu v kambodžském chrámu Angkor Wat pátrají po artefaktu zvaném Iris. Něco se ovšem zvrtne a Lara je nucena z chrámu utéct bez Von Croye, aby si zachránila holý život.
V současnosti (tedy v roce 1999) se již dospělá Lara ocitá v Egyptě a pátrá po hrobce boha Seta, který by zde měl být pohřben. Místo toho ovšem najde amulet boha Hora. Po úniku z hrobky a bližším prozkoumání amuletu je odhaleno, že Lařiny činy způsobily osvobození boha chaosu a příběh začíná nabírat na otáčkách.
Tomb Raider IV představil zcela nové grafické zpracování, ať už se jedná o prostředí, modely předmětů, přátel, nepřátel, ale i samotné hlavní hrdinky. Hra nabízí větší spektrum i velikost lokací - vnitřní a venkovní prostory hrobek, městské ulice, pouštní kaňony nebo rozpadající se ruiny, ovšem veškerý příběh se nyní odehrává pouze v Egyptě. Příběh není již tak striktně lineární a často se tedy stává, že se Lara musí vrátit do některých lokací, kde již byla. Gameplay prvky známé z předchozích dílů obohatila možnost kombinovat věci v inventáři, přibyl zde i kompas, houpání a šplh na laně, ručkování kolem rohů a v neposlední řade také možnost automatického nebo manuálního zaměřování nepřátel. Další změnou je také nové uživatelské rozhraní a hlavní menu.
Ke hře později vyšel i exkluzivní bonusový level v rámci její propagace, kdy se vydavatel Eidos spojil s britským deníkem The Times. V něm máme možnost prozkoumat nově objevenou oblast v hrobce krále Tutanchamona. Ke hraní není zapotřebí původní hra a level je dostupný volně ke stažení. Jiné bonusy nebo rozšíření / DLC ke hře vydány nebyly.
Pro zajímavost - Tomb Raider IV měl být posledním dílem série. Vývojáři se snažili Laru Croft 'zabít' (což naznačuje i poslední cutscéna ve hře), ale Eidos trval na tom, že bude série pokračovat. Produkční tým se tedy rozdělil na dva, z nichž jeden pracoval na přímém pokračování s podtitulem Chronicles a druhý na Angel of Darkness, který se později stal prvním rebootem této značky.
• Název: Tomb Raider 3: Adventures of Lara Croft
• Vývojář: Core Design
• Vydavatel: Eidos Interactive
• Datum vydání: 21. listopadu 1998
• Platformy: PC, Mac, Playstation, PSP
• Žánr: Akční adventura
• Vývojář: Core Design
• Vydavatel: Eidos Interactive
• Datum vydání: 21. listopadu 1997
• Platformy: PC, Mac, Playstation, PSP, iOS (iPhone, iPad)
• Žánr: akční adventura
Legenda vypráví o Xianské dýce, která zabodnutá v srdci svého nositele promění v draka. A to doslova. Jde o mocný artefakt, který ve starověké Číně vlastnil tehdejší císař, a využíval její sílu k vedení své armády, s níž dobýval jedno území za druhým. Nicméně jeho poslední bitva skončila porážkou. Jeden tibetský mnich moc dobře věděl díky čemu je císař tak mocný, a tak dýku z jeho srdce vytáhl. Ten ji poté navrátil na její právoplatné místo - pod Velkou čínskou zeď, kde zůstala pohřbená po staletí...
Začátek druhého dílu nás tedy zavede do Číny, kam se Lara vydává, aby zjistila pravdu o oné bájné dýce. Zde se ovšem dozvídá, že jistý italský mafiánský boss Marco Bartoli je legendou o dýce tak posedlý, že založil vlastní kult, který taktéž po dýce pátrá. Její další cesta jí tedy zavede do Benátek, skrze které si musí prorazit cestu do Bartoliho sídla a poté starého operního divadla, aby se dostala do letadla a konfrontovala mafiánského bosse přímo. To se jí ovšem nepovedlo a jeden z jeho kumpánů Laru zneškodní dříve než se k Bartolimu dostane. Další kroky kultu směřují k potopenému zaoceánskému parníku nazvaném Maria Doria. Po probuzení Lara zjistí, že je odzbrojená a uzamčená v místnosti na ropné plošině. Musí si tedy získat své vybavení zpět a probojovat se skrze plošinu. Později narazí na uvězněného tibetského mnicha od kterého se dozví, že vrak lodi obsahuje artefakt nazvaný Seraph. Ten byl před několika staletími ukraden a pomocí něho lze odemknout zhoubný poklad, který se ukrývá v Tibetském klášteře. Lara se tedy potopí k vraku parníku, ve kterém později opravdu Seraph nalezne. Její další cesta tedy dále směřuje do Tibetu, kde pomáhá mnichům v boji proti kultu a kde objeví i ono zlo, které mělo být uzamčené za Seraphem. Zároveň však získá klíč, který jí pomůže otevřít dveře ke Xianské dýce. A tak se opět vydává do Číny, aby konečně dýku získala. Po strastiplné cestě se dostane do centra chrámu, ale zjistí, že jde pozdě. Marco Bartoli si vrazil dýku do srdce a dle legendy se proměnil v draka. Laře tedy nezbývá nic jiného, než vzít do rukou to nejlepší vybavení co má a získat si dýku tou 'horší cestou'.
Druhé pokračování se dočkalo značně vylepšené grafické stránky a nových prvků v hratelnosti. Především postava Lary se změnila, její křivky se zakulatily a místo drdolu dostala vlající cop. V arzenálu lze nají 3 nové zbraně a mezi nové vybavení taktéž patří světlice. Dále Lara může využít dopravní prostředky - k dispozici je motorový člun a sněžný skútr. Nové prvky dále zahrnují i šplhání po žebříku a dodatečné akrobatické kousky.
• Název: Tomb Raider II: Golden Mask či Tomb Raider II: GOLD
• Datum vydání: červen 1999
• Platformy: pouze PC a Mac, později i iOS
Druhý díl byl znovu vydán ve speciální 'GOLD' edici, která obsahuje původní hru a její rozšíření s podtitulem The Golden Mask. Rozšíření se skládá ze 4 klasických levelů a jednoho bonusového. Oproti zlaté edici u prvního dílu však toho rozšíření příběhově nenavazuje na hlavní dějovou linku Tomb Raider II, a lze si ho tedy zahrát i v případě pokud jste původní hru ještě nedokončili.
Tentokrát se Lara snaží najít bájnou masku boha Torngarsuka, která by nositeli měla propůjčit moc vzkříšení. K dispozici má jen malá vodítka v podobě fotografie Inuitského lovce velryb, který drží jakýsi zlatý poklad, staré noviny z roku 1945, které odkazují na Aljašský konflikt ohledně objevu zlata a plány tajné Sovětské základny a dolu. Všechny vodítka odkazují na malý ostrov v Beringově moři. A tak se Lara vydá na daleký sever, aby masku našla. Cesta jí zavede na starou Ruskou hornickou základnu, ze které se postupně dostane do starověké Inuitské osady, pod kterou je ukrytá tropická Šangri-La. Získání masky ovšem není tak lehké, jak se na první pohled zdá...
• Vývojář: Core Design
• Vydavatel: Eidos Interactive
• Datum vydání: 25. října 1996
• Platformy: PC, Mac, Playstation, PSP, iPhone, iPad, Sega Saturn, N-Gage, Pocket PC
• Žánr: akční adventura
Tomb Raider 1 již dnes patří mezi světové herní klasiky. Hra, která je dodnes fanoušky milovaná, se stala jednou z průkopníků herního průmyslu díky průlomovému hernímu systému, 3D grafickým zpracováním a nezapomenutelnou hrdinkou v hlavní roli. Po světě se prodalo více jak 8 milionů kopií a často se řadí do seznamu nejlepších videoher, které kdy byly vydány.
Hlavní hrdinkou celé série se stala fiktivní britská archeoložka a aristokratka Lara Croft. Tu si najala bohatá podnikatelka Jacqueline Natla, aby pro ni našla záhadný artefakt, který je prý pohřbený někde v peruánské hrobce. A tak se společně s Larou vydáváme do Peru, kde později opravdu nalezne onen záhadný artefakt v hrobce Qualopeca, jednoho ze tří vládců Atlantidy. Ovšem je přepadena Natliným kumpánem, který jí odhalí pravou podstatu artefaktu. Jedná se o jednu ze tří částí tzv. potomka Atlantidy (v originále Scion), který má moc větší jak samotný bůh. Její dobrodružství jí dále zavede do Řecka, Egypta a dokonce i na samotnou Atlantidu, kde se dozví šokující pravdu.
Hra obsahuje 15 rozsáhlých levelů, ve kterých hráč řeší rozmanité enviromentální hádanky, vypořádává se s různými nepřáteli a může pátrat po drobných skrytých pokladech. Jako bonus lze navštívit i Croft Manor, ve kterém Lara žije společně se starým rodinným komorníkem Winstonem.
• Název: Tomb Raider: Unfinished Business či Tomb Raider: GOLD
• Datum vydání: prosinec 1998
• Platformy: pouze PC a Mac, později i iOS a Android
Krátce po vydání druhého pokračování série byl originální díl Tomb Raider znovu vydán pouze na Windows a poprvé také na Macintosh ve speciální 'GOLD' edici. Ta obsahovala nejen původní hru, ale také dvě nové bonusové mini adventury. Ty byly přímou součástí dané edice, ale hráči si je také mohou stáhnout, pokud vlastní Tomb Raider na CD. Toto rozšíření je dostupné i hráčům, kteří si hru zakoupili na nových zařízeních, respektive na platformách iOS a Android.
Tomb Raider: Unfinished Business se skládá celkem ze 4 levelů, které jsou náročnější než původní hra. Lara se vrací do Egypta, aby zde vypátrala neobjevenou hrobku, ve které se nachází poklad bohyně Bastet. Ve druhé části se dostane na Atlantidu, a ačkoliv na konci příběhu explodovala, stále je zde několik přeživších mutantů a Natliných potomků, které je potřeba sprovodit ze světa dříve než se opět pokusí ovládnout svět.
Od Croftky jsem dostala dva krásné (společné) diplomky, díky moc! :-)
• Název: Tomb Raider: The Angel of Darkness
• Vývojář: Core Design
• Vydavatel: Eidos Interactive
• Datum vydání: 20. června 2003
• Platformy: PC, Mac, Playstation 2
• Žánr: akční adventura
Po událostech z Egypta se Lara Croft změnila. Potemněla. Po zoufalém telefonátu od jejího bývalého mentora Wernera Von Croye se vydává do Paříže. Von Croy se s ní podělí o informaci, že si ho najal podivný muž jménem Eckhardt, aby pro něj našel sérii obrazů pojmenovanou Obscura Paintings. Město i sám Von Croy je ovšem sžírán strachem ze sériového vraha, kterého média jednoduše nazvali Mostrum. Zlo na sebe nenechá dlouho čekat a při hádce jsou oba napadeni nějakou neviditelnou sílou. Poté, co se Lara probudí z bezvědomí zjišťuje, že je Von Croy je mrtvý a ona si nepamatuje, co se stalo. Stane se tedy hlavní podezřelou z jeho vraždy a nezbývá jí nic jiného, než utéct a zároveň najít jeho vraha.
Ačkoliv se jedná o pokračování série po The Last Revelation a Chronicles, lze tento díl nazvat i prvním rebootem či restartem celé série. Hra je postavena na zcela novém enginu než předchozí díly, celkově byl vylepšen vzhled prostředí, které už je více realistické a ne tolik kostkaté, a sama hlavní hrdinka je více detailněji zpracovaná. Bylo představeno i nové ovládání, které již podporuje funkce myši a herního gamepadu, těžko ale říct, jestli je lepší, jelikož v mnoha (opravdu mnoha) situacích je velmi krkolomé a dost často se stává, že kamera ujede tam, kam nechcete. Další novinkou je také vylepšování Lařiny síly, na některé úkony totiž musí mít dostatek výdrže, jinak jí vynechají svaly a ona se jednoduše pustí a spadne. Nově je zde možnost výběru odpovědí v dialozích, ale zase takový zásadní rozdíl v příběhové linii naše odpovědi neudělají. Je to ale malá příjemná změna. Poslední novinkou je druhá hratelná postava - celý příběh není už vyprávěn jen z Lařina pohledu. Kurtis Trent pomůže Laře v několika sekvencích, bohužel v jeho částech je ale nejvíce poznat, jak krkolomé ovládání vlastně je.
Hra byla první částí plánované nové trilogie, která se ale nikdy neuskutečnila. Plánované vydání Angel of Darkness bylo stanoveno na listopad 2002, hra byla ale poté odložena až na jaro 2003, jelikož se potýkala s technickými problémy. Vývojáři později prohlásili, že na ně společnost Eidos tlačila ohledně dřívějšího vydání, i přesto že hra nebyla zcela připravená. Vzhledem ke špatnému technickému stavu hry a ne tak dobrému přijetí byla nakonec trilogie zrušena.
V dnešní době ale už patří mezi Tomb Raider klasiky, a nebojím se říct, že jde o fanoušky oblíbený díl. Fanoušci ke hře také vytvořili i několik modifikací a oprav, díky kterým je díl takový, jaký měl z počátku být. Vznikla také fanouškovská HD remasterovaná demoverze, která je ke stažení na této stránce.
V roce 2022 byl publikován krátký animovaný film nazvaný Tomb Raider: The Myth of El Hawa, který dokresluje a vysvětluje příběh mezi díly The Last Revelation a Angel of Darkness. Na projektu pracoval přední fanoušek Ash (Tomb of Ash) ve spolupráci s dalšími talentovanými lidmi (více se dočtete zde) a o narativu se postarala Jonell Elliott, původní dabérka Lary ze 4., 5. a 6. dílu.